Kendinize bir zaman aralığı belirlemekle başlayın. Kendi döngünüzü, ayın döngüsüyle birleştirip 28 günlük bir rota izleyebilirsiniz.

- Güne; sevgi, minnet, mutluluk gibi yüksek titreşimli duyguları gününüze davet ederek başlayın.
- Öfke, kuruntu, kıskançlık, karamsarlık, hüzün, acı ve kontrolculuk gibi reaktif duygulardan uzak dururken kılavuzunuz sevgi olsun. Kendinize ve etrafınıza karşı katı, kaba ve yargılayıcı olmak yerine şeffaf, yalın, şefkatli, nazik, kabullenici ve yapıcı olmayı kendinize hatırlatın.
- Gün içinde kendinize şunu tekrarlayın: "Seviyorum, seviliyorum."
- Yalandan ve olumsuz sözcüklerden kati surette uzak durun.
- Günlük tutun; yatmadan önce hislerinizi yazıya dökün.
- Ertelediklerinizin bir listesini çıkartın ve bunları sırasıyla gerçekleştirin; çünkü ertelenen her şey hayatımızda blokajlar oluşturur. Ödenmemiş borçları da bu listeye eklemeyi unutmayın.
- Evinizi ve ofisinizi temizleyin, fazlalıklara ve kullanmadıklarınıza veda edin. Onları ihtiyacı olanlara verebilirsiniz.
- Nefesinize odaklanın. Derin nefesler alın. Nefes alırken yenilendiğinizi, verirken de tüm eski olumsuz his ve düşünce kalıplarından arındığınızı düşünün.
- Temel inançlarınızı gözden geçirin. Yanlış, doğru, güzel, çirkin, günah vb. kavramlar bizim için ne ifade ediyor ve bunlara dair hislerimizi nerelerden edindik?
- Güven verin, güvende hissedin. Verdiğiniz sözleri yerine getirin.
- Çocukluğunuzu, hayattaki dönüm noktalarınızı, amacınızı, hayata yüklediğiniz anlamı sorgulayın.
- Ruhumuzu besleyip, yüklerinden arındırdıkça özgürleşir, bizi hem bedensel hem ruhsal yönden dibe çeken zihinsel ve duygusal blokajlarımızı çözebiliriz. Böylelikle sağlığın temeli olan ruhsal ve bedensel dengeyi sağlamış oluruz. Unutmayın ki, hiçbir şey karşılıksız kalmaz, düşündüğünüz ve hayata geçirdiğiniz tüm güzellikler, size ihtiyaç duyduğunuz anda geri dönecektir.