Bir An Önce Büyümek

Doğduğumuz günden öğretim hayatımızın sonuna kadar hep bir şeyler öğrendiğimizi, kendimizi geliştirildiğimizi biliyorduk ve farkındaydık. Çevremizdeki insanlar bizi eğitmek ve sahip oldukları bilgileri bizlere sunarak öğretmek istiyorlardı. Kimileri öğretmenlerimiz gibi özel eğitimler ile sertifika sahibiydi kimileri ise anne ve babalarımız gibi hayatın kendisini yaşadıkları deneyimler ile bizlere sunanlardı. Bizler bunun farkındaydık ve hep daha fazla öğrenmek, kendimizi daha fazla geliştirmek istiyorduk. Kişisel gelişim eğitimleri denildiğinde ne olduğunu ve tam anlamını belki bilmiyorduk ama hep yeni bir şeyler öğrenmek istiyorduk. Bu isteğin temelinde var olan neden ise şuydu: çünkü bir an önce büyüyebilmek için bunu yapmak zorunda olduğumuzu hissediyorduk. Oysa öğrenim hayatımız okulumuzun bitmesi ile bitmedi.


Artık Büyüdük Hala mı Eğitim?

Her gün ve her dakika hayatımızda yeni bir şeyler gelişiyor ve biz bu yeni gelişmeleri anlamaya ve öğrenmeye çalışıyoruz. Tek fark çevremizdeki insanlar artık bizlere bir şeyler öğretebilme savaşı vermiyor ve zorlan öğrenmeye teşvik etmiyor. Durum böyle olunca bizler hala daha öğreniyor olduğumuzun farkında değiliz. Farkında olmak içinde çaba sarf etmiyoruz çünkü artık büyüdük. Sadece anlık merak veya veri ihtiyacı durumunda öğrenme mekanizmamız hız kazanıyor. Diğer zamanlar tüm vericilere kapalı ve alıcılar devre dışı. İşte kişisel gelişim eğitimleri bir sertifika sahibi yapmaktan önce bu kapatılmış mekanizmayı hareketlendirebilmelidir. Emin olun sertifika kağıt üzerinde kenarda dururken bu mekanizma hala çalışacak.


Kişisel Gelişim Eğitimlerindeki Temel Basamaklar

İnsan beyni farkında olmadan geliştirdiği yetenekler konusunda her zaman yetersiz kalır. Gelen çok sinyal vardır ama hedefine ulaşan sinyaller sensörlerin kapanması ile hedefe giriş yapamaz. Çevremizde birçok veri akışı var. Fark edemediklerimiz fak ettiklerimizden çok daha fazla. Peki etrafımızda dolanan ve sensörümüze ulaşan tüm verileri alıp kabul mu edeceğiz? Hayır! İşte burada ikinci önemli bir mekanizma devreye giriyor. Alıcıda seçicilik. Kişisel gelişim eğitimleri içerisinde ikinci temel basamak süzgeç ayarlarını kişiye göre ayarlayabilmektir. Sertifika programlarının içerisinde yer alan eğitimlerimizde sizler de öncelikle çevrenizdeki tüm verileri fark etmeyi ardından ise hangilerinin size uygun olduğunu eleyerek onları kişisel gelişim sürecine dahil edebilmeyi bulabileceksiniz. Diğerleri ise size değil, bu bilgiye sahip olması ile hayatı değişebileceklere ulaşmak üzere yoluna devam edecek.

Sizlere sunulan kişisel eğitim sertifikası sonucunda sadece elinizde bir sertifika değil asıl önemli olan temel mekanizma sistemlerini hayatınıza dahil edebilme yetilerini kazanmış olmanız gerekir. Etrafında olup biten her şeyden haberdar, kendisinin ihtiyacı olan bilgilerin farkında ve bu alanlara karşı duyarlı, ömrü boyunca öğrenmeye devam ettiğinin beyin işleyiş şekli ile bilincinde olan, farkındalığının yöneldiği alanlarda hızlı öğrenmeyi sağlayan her birey başarıyı sağlar. Çünkü onun için başarının ne olduğu ve başarıya nasıl ulaşılacağı gayet açık ve nettir.

Sizler de sislerin ardında görünen evi görebilir ve o eve ulaşmak için hangi yolu takip etmeniz ve hangi adımlar ile yol kat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.